Antalisawards | Jury
Przedstawiamy jury konkursu Antalis Design Awards 2017. Nasi jurorzy są autorytetami w świecie grafiki oraz designu wnętrz. Weź udział i wygraj.
15131
page-template,page-template-jury,page-template-jury-php,page,page-id-15131,qode-quick-links-1.0,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

JURY ANTALIS DESIGN AWARDS

Jury naszego konkursu to znane autorytety w zakresie grafiki, designu, projektowania wnętrz i szeroko pojętej sztuki.
Dzięki temu możemy zapewnić wszystkich uczestników, że proces oceny prac konkursowych przebiegnie
w sposób rzetelny i profesjonalny. Poznajcie naszych Jurorów!

Andrzej Pągowski

Artysta grafik. Autor ponad 1300 plakatów w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Absolwent Wydziału Grafiki na ASP w Poznaniu.

Od roku 1986 był dyrektorem artystycznym i graficznym wielu pism – najdłużej polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W 1989 roku rozpoczął pracę w reklamie, nie przerywając indywidualnej twórczości graficznej. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Został też laureatem kilkudziesięciu nagród polskich i zagranicznych, w tym kilkunastu najwyższych trofeów w Międzynarodowym Konkursie na Najlepszy Plakat Filmowy i Telewizyjny w Los Angeles oraz kilku nagród głównych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Jego prace znajdują się w najsławniejszych muzeach świata, m.in. w MoMA w Nowym Jorku i San Francisco, Centrum Pompidou w Paryżu, Museum of Art w Tokio. Metropolitan Museum of Modern Art umieściło plakat „Uśmiech wilka” wśród 100 najważniejszych dzieł sztuki nowoczesnej w zbiorach MoMA.

Dawid Korzekwa

Projektant graficzny. Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, ilustracji książkowej, identyfikacji wizualnej i plakacie. Doktor habilitowany sztuk plastycznych, a także profesor w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU od 2007 roku, a także biegłym sądowym z zakresu projektowania graficznego i praw autorskich. W latach 2004 – 2007 pracował jako dyrektor artystyczny magazynu literackiego Kursywa, następnie w latach 2008 – 2014 jako dyrektor artystyczny miesięcznika Drogi oraz kwartalnika Obiekty Inżynierskie. Od 2013 roku także dyrektor artystyczny miesięcznika BE Magazyn. Był także komisarzem międzynarodowego biennale studenckiej grafiki projektowej AGRAFA (2006-2009). Od 2013 jest członkiem Rady Programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi w 2015 roku.

Natalia Nguyen

Architekt – urbanista, projektantka wnętrz, mebli i dodatków, która ceni sobie piękno, jak i funkcjonalność. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Santa Monica College, West LA College i Los Angeles Institute of Architecture and Design.

Wykorzystuje niekonwencjonalne rozwiązania, ciekawe faktury oraz naturalne materiały z zastosowaniem zasad Feng Shui. Szerszej publiczności znana jest jako współprowadząca programu „Pan i Pani House”. Występowała także jako jurorka trzech edycji „Bitwy o dom” emitowanych na antenie TVN. Obejrzeć je można na TVN Style, TVN Player i ITVN. Każde pomieszczenie jest dla niej wyzwaniem, niezależnie od rozmiarów. Projektuje z pasją zarówno duże domy, jak i małe mieszkania. Dużą uwagę przywiązuje do funkcjonalności, ergonomii, piękna i estetyki.

Jarosław Bujny

Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jest tam doktorantem. Publikuje teksty dotyczące projektowania graficznego i komunikacji wizualnej.

Finalista wielu konkursów plakatu, wyróżniony między innymi na Taipei International Design Award 2016, w kategorii Visual Communication Design oraz dwukrotny laureat nagrody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla doktorantów za wybitne osiągnięcia za 2015 i 2016 rok, a także laureat nagrody Prezydenta Miasta Gdyni. Otrzymał Galiony Gdyni za kreację artystyczną w 2017 r. Od 2012 jest członkiem Zarządu Komisji Rewizyjnej STGU (Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej). Pracuje aktywnie jako kurator i organizator wystaw m.in. w Kanadzie, Francji, Niemczech. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Xavier Jouvet

Dyrektor ds. Marketingu i Zakupów Antalis International.

Xavier dołączył do firmy Antalis w 2010 roku, po 20 latach pracy w branży IT na różnych stanowiskach w działach sprzedaży i marketingu, w firmach takich jak Compaq, Dell czy Cisco Systems.
Xavier Jouvet jest odpowiedzialny za strategię Antalis w zakresie pozycjonowania marki, zarządzania asortymentem produktów, rozwijania narzędzi internetowych i social media. Prowadzi również kluczowe inicjatywy w firmie Antalis, takie jak Creative Power, InLux i Interior Design, mające na celu poszerzanie współpracy z partnerami branży kreatywnej (grafikami, projektantami, agencjami, drukarniami) i docelowo rozwój tego rynku.